Gegužės 17 d. 5 – 6 klasių mokiniai aplankė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Jono Basanavičiaus gimtinę, Lietuvos tautinio Atgimimo Ąžuolyną ir dalyvavo edukacinėje pamokoje „Vargo mokykla.“ Pamokoje, kuri vyko suvalkietiškoje troboje, moksleiviai sužinojo apie spaudos draudimo laikus, knygnešius, daraktorių mokyklas. Teko patiems skaityti skiemenimis „slibizavojant“, „druko“ mokytis, rašyti ant grifelinių lentelių, o neklaužadoms, neklausiusiems daraktoriaus, teko klūpoti ant žirnių maišo ir atsakinėti į klausimus. Mokiniams įspūdį paliko staiga į trobą įėjęs žandaras, kuris barė mokinius, skaitančius lietuvišką raidyną.

Po pamokos mokiniai buvo supažindinti su J. Basanavičiaus biografija, darbais. Itin geromis žiniomis iš mokinių tarpo išsiskyrė 5 klasės mokinys Aliukas Šimonis. Jam įteiktas prizas.

Vėliau mokiniai apžiūrėjo suvalkietišką sodybą su tradiciniais gyvenamaisiais ir ūkiniais trobesiais, kuriuose eksponuojami to meto baldai, audiniai, o dviejų dalių klėtyje moksleiviai apžiūrėjo namų apyvokos reikmenis, įrankius, klojimo šalinėje - žemės dirbimo padargus.

Išvykoje mokiniai daug sužinojo ir patyrė džiugių akimirkų.

Mokytoja Ilona Bendaravičiūtė