User Rating: 0 / 5

             Smurtas prieš vaikus ir tarp vaikų – opi problema Lietuvoje. Nors akcija „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“ respublikiniu mastu neskelbiama, tačiau mūsų mokykloje ji tradiciškai organizuota. Šios akcijos tikslas – skatinti mokinius bendrauti be smurto, netoleruoti smurtinės kultūros, ugdyti iniciatyvumą ir kūrybiškumą. Pasirinktos tokios veiklos, kurios mokiniams būtų malonios ir įdomios, į kurias galėtų įsitraukti visa mokyklos bendruomenė.

1-4 klasės piešė piešinius ant asfalto „Piešiu draugystę“, o 6- 10 kl. mokiniai pristatė plakatus ir piešinius „Smurtui – Ne! Draugystei – Taip!“

Socialinė pedagogė skaitė paskaitas 7-10 klasių mokiniams „Mitai ir tiesos apie savižudybę“. Platino lankstinukus „Smurto mokykloje prevencija“, „Mūsų visų teisė gyventi be smurto“.

                      Mokykla dalyvavo respublikinėje akcijoje „Nuoširdumo savaitė“. Jos metu mokykloje lankėsi Kalvarijos sav. Vaikų teisių skyriaus vedėja Erika Stankevičienė, kuri kalbėjo apie vaikų teises ir pareigas. Įteikė 5 klasės mokiniams vaikų konstitucijas. Socialinė pedagogė vedė pokalbius apie nuoširdumą ir draugystę su 5-6 klasių mokiniais, su jais aplankė Kalvarijos sav. šeimos globos namus Sangrūdos kaime, kur vyko atvirų durų diena.

1-4 klasių mokiniai mokėsi ištvermės, bendravimo ir bendradarbiavimo kroso ir kvadrato varžybose. Geriausių rezultatų pasiekė antrokai Greta Jodaugaitė ir Brainas Petruškevičius,  trečiokas Nojus Minevičius, ketvirtokė Viktorija Tamošaitytė.

Antrąsias vietas pasidalino Austėja Vasiliauskaitė (1 kl.), Ligita Rucevičiūtė (3 kl), Airidas Simanavičius (1 kl.), Grantas Kilinskas (3 kl).

Trečiąsias vietas iškovojo Ernesta Amšiejūtė ir Kajus Kavaliauskas (2 kl.), Rusnė Klemaitė ir Tautvydas Astrauskas (3 kl.). Kvadrato varžybas laimėjo 1-4 klasių jungtinė komanda.

                 Vyresniųjų klasių mokiniai paminėjo Pasaulinę nerūkymo dieną. Sveikatos specialistė dar kartą mokiniams kalbėjo apie rūkymo žalą, buvo matuojamas plaučių tūris. Vėliau mokiniai dalyvavo sportinėse rungtyse, nugalėtojai buvo apdovanoti.

                Smurtas yra didžiulė visuomenės problema. Siekdami ją įveikti, turime nuo mažens vaikus mokyti gražiai bendrauti, netoleruoti smurto, o susikaupusią energiją panaudoti įvairioms  įdomioms veikloms.

 

 

Socialinė pedagogė Daiva Marttimjanovienė

 

 

0
0
0
s2smodern