Spalio 20 d. mokykloje tradiciškai vyko linksmosios devintokų krikštynos. Šiais metais krikštynoms buvo pasirinktas militaristinis stilius. Nuo pat ankstyvo ryto, dar neprasidėjus pamokoms, devintokai privalėjo prisistatyti į „Šauktinių registracijos punktą“, kur dešimtokai jiems įteikė šaukimus į karines pratybas bei visus šauktinius paženklino karo spalvomis. Pati svarbiausia  linksmybių dalis prasidėjo po penkių pamokų, kai į klasę įžengė 10 klasės majorai su generole Emilija priešakyje. Visi šauktiniai buvo išvesti į mokyklos kiemą ir …. Pratybos prasidėjo!!!

Dešimtokai pasiruošė kaip reikiant patikrinti devintokų ištvermę, tad sugalvojo įvairiausių užduočių. Pirmiausiai šauktiniai bėgo aplink mokyklos stadioną, skanduodami būrio skanduotę. Po to jų laukė fizinės ištvermės ir reakcijos reikalaujančios užduotys „Nepalik draugo bėdoje“, „Išlik gyvas“, „Pagriebk obuolį“, šliaužimas eglišakėmis bei kankorėžiais grįstu taku, proto miklumo bei šoklumo išbandymas „Intelektuali rungtis“. Atlikęs šias užduotis, kiekvienas šauktinis gavo po karinį maisto davinį, kurį turėjo tuojau pat suvalgyti. Pasistiprinę šauktiniai dalyvavo paskutinėje išbandymų rungtyje „Bombų detonavimo mūšis“.

Dešimtokai įvertino devintokų šauktinių pastangas ir vienbalsiai nusprendė priimti juos į Jungėnų pagrindinės mokyklos bataliono 9 būrį. Davę priesaiką bei pagerbę kariuomenės simbolį, visi šauktiniai gavo aukštesnius – eilinių – laipsnius. Devintokai padėkojo dešimtokams už šventę ir įteikė jiems krikštavaikių reikalavimus, skirtus krikštatėviams. Po to visi šventės dalyviai buvo pakviesti į mokyklos valgyklą pasivaišinti kareiviška pica ir tikra kareiviška koše.

Įspūdingiausios ir linksmiausios renginio akimirkos užfiksuotos fotoreportaže.

10 klasės auklėtoja Nijolė Bendaravičiūtė