„Vaikas, mokomas vien mokykloje, panašus į vandenį, laikomą ąsotyje, toks įrėmintas... Vaikas už mokyklos ribų – kaip vanduo, krentantis lietumi: jis įsiskverbia visur, viską pamato, įsigeria. Paskui reflektuodamas vėl garuoja, vėl virsta idėjų, gyvenimo, potyrių debesimi. Ar verta debesis uždaryti ąsočiuose? Ir tada net klausimas nekyla, kaip jaučiasi debesis ąsotyje. Manau, jaučiasi ne debesimi, o bala žino kuo“, – sako Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė Jūratė Litvinaitė.

Netradiciniai užsiėmimai kitose erdvėse ugdo mokinių vaizduotę, skatina kūrybiškumą, mokiniai pamato naujų idėjų. Tad kovo 15 dieną 4 klasės mokiniai išsiruošė į Vilnių. Pirmiausia apsilankėme Valstybės pažinimo centre. Čia mokiniai tapo tikrais ekspertais. Jiems buvo pristatyta unikali paroda „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Mokiniai, pasitelkdami šiuolaikines technologijas, vertino pateiktas idėjas, išsakė savo nuomonę. Tada keliavome susipažinti su Prezidento rūmų istorija bei Prezidento institucija. Kodėl Lietuvai vadovauja būtent Prezidentas? Ką jis veikia darbo dienomis ir kuo užsiima laisvalaikiu? Kokias dovanas Lietuvai yra padovanoję kitų šalių atstovai ir kodėl priimta jomis keistis? Atsakymų į šiuos klausimus mokiniai ieškojo remdamiesi tiek ekspozicijos informacija, tiek asmenine patirtimi.

Vėliau leidomės į Vilniaus katedros požemius. Pasišviesdami žibintuvėliais keliavome tamsiais požemių labirintais, atlikdami užduotis ir, klausydami gido, tyrinėjome požemių paslaptis.

Aplankėme „Nemuziejų“ (pirmasis toks pasaulyje), kur susipažinome su svarbiausiais Vilniaus istorijos įvykiais, mėgavomės virtualios realybės potyriais.

Važiuodami namo, užsukome į Velnio duobę – tai unikalus gamtos paminklas. Nei vienas nepabūgo slidaus kelio ir su šypsena leidosi gilyn 40 metrų.

Kupini geriausių emocijų ir įspūdžių grįžome namo. Manau, jog ši netradicinė pamoka ilgai išliks mokinių atmintyje.

Pradinių klasių mokytoja D.Simanavičienė