Kovo 19 - 23 dienomis Jungėnų pagrindinėje mokykloje vyko „Vaikų linijos“ inicijuota respublikinė akcija „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Akciją mokykloje organizavo mokyklos vaiko gerovės komisija. Akcijos metu  buvo skatinama tolerancija, draugiškumas, pagarba vienas kitam. Visą savaitę mokytojos, klasių auklėtojos, socialinė pedagogė, psichologė ir mokiniai organizavo įvairias veiklas: aktyvias pertraukas, draugiškas sportines estafetes, paskaitas, pokalbius - diskusijas, filmų ir socialinių reklamų peržiūras. Kartu su įvairių klasių mokiniais aiškinosi, kas yra patyčios, kaip elgtis, kai jas patiri, kaip galima padėti draugui, patiriančiam patyčias, kokie pavojai slypi internetinėje erdvėje ir socialiniuose tinkluose. Labai džiugu, kad vyresniųjų klasių mokiniai aktyviai įsijungė į veiksmo savaitės veiklas. Aštuntokai S. Simanavičiūtė, E. Slavickaitė, E. Andriušaitytė ir L. Markūnas bei 9 klasės mokinė E. Bendoraitytė ir dešimtokė E. Vaitukaitytė išradingai vedė užsiėmimus 1-4 klasėse. Kiekvieną savaitės dieną mokykloje vyravo aprangos spalvos kodas. 1-5 klasių mokiniai sprendė virtualų testą, „Už saugią Lietuvą“, kuris padėjo atpažinti netinkamą elgesį ir pasitikrinti, ar teisingai reaguoja į patiriamas ar stebimas patyčias. Visi šio virtualaus testo dalyviai gavo pažymėjimą, patvirtinantį įgytas žinias.

Atminkime: „Patyčios skaudina. Nepalaikykite jų!“

Socialinė pedagogė Daiva Martimjanovienė