Gegužės 3 d. septintokams geografijos ir biologijos pamokos vyko ne mokyklos klasėse, bet Lietuvos saugomose teritorijose – Žuvinto biosferos rezervate ir Metelių regioniniame parke.

Netradicinės pamokos prasidėjo Žuvinto rezervate. Čia mokiniai sužinojo, kas saugoma rezervate, kas jį įkūrė, kuo jis unikalus. Muziejuje gidė supažindino su Žuvinto augalija ir gyvūnija, paukščių stebėjimu, žiedavimu. Klausėmės įvairių paukščių balsų, žiūrėjome filmą apie Žuvintą. Po to gėrėjomės ypatinga pavasariška gamta, dairėmės po ežero platybes, bokštelyje su žiūronais galėjome stebėti paukščių gyvenimą.

Iš Žuvinto nuvykome į Metelių regioninio parko apžvalgos bokštą, iš aukštai stebėjome įspūdingus Metelių ir Dusios ežerų vaizdus. Išvykos programa buvo tęsiama Metelių regioninio parko informaciniame centre. Jo darbuotojai mus labai šiltai priėmė, parodė muziejų – modernią ekspoziciją. Užteko laiko ir pramogoms: sūpynėms ant vandens, plaukiojimui burlente, pasivažinėjimui riedlente, pabraidžiojimui Dusios šaltame, bet švariame vandenyje... Grįžo mokiniai kupini teigiamų emocijų, daug pamatę ir sužinoję.

Geografijos mokytoja metodininkė G. Valaitytė

Nuotraukos biologijos mokytojos J. Rutkauskienės