User Rating: 0 / 5

Kad ir kur gyventų žmogus – mieste ar kaime, jis negali išsiversti ilgiau ar trumpiau nebendraudamas su gamta. Joje jis atsigauna ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai, nejučiom praturtina savo žinių bagažą bei patirtį, semiasi iš jos jėgų ir sveikatos, grožisi ja. Ir, žinoma, kad ir kur žmogus eitų, gamtoje lieka pėdsakai, kurie neišnyksta nutilus triukšmingam žmonių klegesiui. Tie žmonių paliekami pėdsakai yra labai skirtingi. Iš samanoje, žolėje, žemėje ar medyje paliktų žymių daug galima pasakyti apie čia buvusį žmogų.

Pėdsakus gamtoje paliko ir mūsų mokyklos 5 bei 6 klasės mokiniai, kurie saulėtą birželio 5-osios rytą išvyko į Vištytį. Gražiame gamtos kampelyje vyko integruota lietuvių kalbos, gamtos bei etikos pamoka „Žemės veidą sukūrė gamta“. Mokiniams buvo pateiktos lietuvių kalbos mokytojos Ilonos Bendaravičiūtės sukurtos išradingos užduotys apie Anykščių šilelį, šeštokai mynė minkles penktokams, mėgdžiodami miško gyventojų balsus, o penktokėliams buvo nemenkas iššūkis juos atpažinti. Gamtos mokytoja Ramunė Staniševskė skyrė gamtines užduotis komandoms (surinkti įvairių medžių lapų, voverės veiklos įrodymų, suskaičiuoti medžio amžių pagal rieves kelme). Šioje rungtyje puikiai pasirodė šeštos klasės berniukai. Paskutinė buvo etikos užduotis. Mokiniai turėjo sukurti planetą iš įvairiausių gamtoje esančių medžiagų ir sugalvoti jai pavadinimą. Šią užduotį visos komandos atliko labai išradingai ir kūrybingai.

Išvykdami mokiniai iš kankorėžių sudėliojo mūsų pamokos pavadinimą, kad visi atvykę į mišką galėtų jį perskaityti ir susimąstyti, jog kiekvienas esame Gamtos ir Visatos dalis.

 

Etikos mokytoja Nijolė Bendaravičiūtė

0
0
0
s2smodern