Spalio 2 dieną mokiniams organizuota edukacinė išvyka į Dzūkijos nacionalinį parką. Išvykos tikslas – supažindinti mokinius su parko gamtinėmis vertybėmis bei Dzūkijos krašto etnokultūra. Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centre mokinius pasitiko ekskursijų vadovė. Jos lydimi mokiniai keliavo Čepkelių mokomuoju taku, klausėsi pasakojimo, kaip formavosi pelkės ir kopos. Mokiniai pabuvojo Čepkelių raiste, paragavo spanguolių, sužinojo, kodėl svarbu saugoti gamtą.

Vėliau moksleiviai apsilankė Marcinkonių kaime esančioje etnografinėje sodyboje. Ten mokinius pasitiko etnologas, kuris papasakojo vaikams apie senovės dzūkų gyvenimo būdą, papročius, darbo ir buities rakandus, senovinius luotus, iškeltus iš Dzūkijos ežerų. Moksleiviai buvo pakviesti apžiūrėti senųjų pastatų: pirkios, klėties, svirno. Išvykos metu mokiniai kopė į Merkinės piliakalnį bei Merkinės apžvalgos bokštą, gėrėjosi įspūdinga Nemuno kraštovaizdžio panorama.

Mokytoja Ilona Bendaravičiūtė