Kiekvienais metais Lietuvos etikos mokytojų asociacija organizuoja etikos konkursą „Moralinės dilemos“, skirtą 9-10 klasių mokiniams. Dalyvavimas etikos konkursuose padeda mokiniams ugdytis ir puoselėti filosofinio/kritinio mąstymo tradiciją. Etikos konkursas susideda iš dviejų turų. Kiekvieno turo metu mokiniai privalo atlikti jiems paskirtas užduotis atitinkama tema. Šiais metais pagrindinė konkurso tema buvo „Žmogaus prasmė“. Pirmame ture dalyvavo trys mūsų mokyklos 9 klasės mokiniai. Tai Kotryna Kupstaitytė, Goda Liutkevičiūtė ir Lukas Markūnas. Į antrą turą pateko Kotryna ir Goda. Jų darbai buvo įvertinti labai aukštais balais ir abi mergaitės tapo respublikinio etikos konkurso „Moralinės dilemos“ laimėtojomis. Abi mokinės ir jas konkursui ruošusi etikos mokytoja Nijolė Bendaravičiūtė gavo pakvietimą dalyvauti laimėtojų apdovanojimo ceremonijoje bei respublikinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje „Žmogaus fenomenas“. Pagrindinis konferencijos tikslas – suvokti žmogaus kaip būtybės įvairiapusiškumą, analizuoti žmogaus kūno ir sielos, gyvenimo prasmės klausimus. Renginys vyko balandžio 3 d. Kaune VDU Humanitariniame fakultete. Susirinkusius dalyvius pasveikino VDU Humanitarinio fakulteto filosofijos katedros vadovas profesorius Gintautas Mažeikis, pranešimus pristatė filosofijos dėstytojai bei etikos mokytojai ir mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Sveikiname Kotryną ir Godą ir linkime joms sėkmės dalyvaujant etikos konkurse kitais metais!

Vyr. etikos mokytoja Nijolė Bendaravičiūtė