User Rating: 0 / 5

Balandžio mėn. 17 d. 5 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje etikos – istorijos pamokoje „Vargo mokykla“, kuri vyko Ožkabaliuose Jono Basanavičiaus tėviškėje. Pagrindinis pamokos tikslas buvo išsiaiškinti vargo (slaptosios) mokyklos reikšmę spaudos draudimo metais.

Atvykus į J. Basanavičiaus tėviškę, mus pasitiko mokyklos daraktorė. Ji supažindino su vargo arba slaptąja mokykla, kuri veikė Lietuvoje spaudos draudimo metais. Penktokai dalyvavo pamokoje – vaidinime suvalkietiškoje stuboje. Pamokos metu buvo inscenizuojama autentiška XIX amžiaus slaptosios lietuviškos mokyklos dvasia. Mokiniai susipažino su draustąja literatūra, daraktorinių mokyklų mokymo priemonėmis. Žvakių šviesoje penktokai mokėsi rašyti grifelinėse lentelėse, slebizavoti. Mokiniai patyrė, ką reiškia mokytis lietuviškai, siekti žinių, kai lietuvių kalba yra draudžiama. Daraktorė pasirodė besanti labai griežta. Kai kam teko ir ant žirnių paklūpoti. Pamokoje apsilankė ir žandaras, tačiau daraktorės „apdovanotas“ rūkyto kumpio gabalu ir patikėjęs mokinių tvirtinimu, kad jie mokosi ne lietuviško, o rusiško rašto, geranoriškai paliko stubą su visais mokinukais.

Pamoka paliko gilų įspūdį penktokams. Jie susipažino su vargo mokyklos veikla, labiau ėmė suvokti lietuvybės reikšmę ir prasmę, pagilino žinias apie knygnešius, įsisąmonino atsakomybės, ištikimybės, pagarbos bei meilės gimtinei ir gimtajai kalbai jausmus.

Kartu penktokai aplankė Piliakalnių piliakalnį. Istorijos mokytoja metodininkė Vilija Savčenkienė papasakojo šio piliakalnio istoriją, jo svarbą bei reikšmę tuometiniam lietuvių gyvenimui. Mokiniams buvo paskirtos istorijos bei etikos užduotys, kurias jie turės atlikti jau kitų pamokų metu mokykloje.

 

Vyr. etikos mokytoja Nijolė Bendaravičiūtė

0
0
0
s2smodern