Spalio 1 d. dešimtokai išvyko į Maironio lietuvių literatūros muziejų. Čia dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Maironio namų fragmentai“.

Edukacinė programa vyko memorialiniuose poeto kambariuose. Po ekskursijų vadovės pasakojimo mokiniai atliko kūrybines užduotis. Pagal gautas fotografijas turėjo atpažinti bute esančius daiktus, atrasti jų tarpusavio ryšius, iš mažų gabalėlių pabandyti sulipinti visą poeto ir kunigo gyvenimą. Mokiniams buvo leista klaidžioti po poeto butą, ieškoti atskirų fragmentų, paveikslų, detalių, o jas atradus susieti su atskiromis garsiojo poeto veiklos sritimis.

Atradę sąsają mokiniai gavo tekstus, kurie aprašo vieną eilinę Maironio gyvenimo dieną, bet tekstai seni, raidės kai kur jau išblukusios – mokiniams teko patiems pasukti galvas ir įrašyti trūkstamus žodžius! Edukacinės programos metu dešimtokai sužinojo daugiau ne tik apie Maironį, bet ir apie Kauno kultūrinį gyvenimą. Kartu su klasės draugais išsiaiškino, kokie pobūviai vykdavo tuometiniame Kaune, kur lankydavosi poetas, su kokiais žinomais žmonėmis jis bendraudavo, kokios jo būdo savybės, pomėgiai.

Edukacinės programos pabaigoje buvo pasiūlyta nusileisti į namų rūsius, menančius sunkius lietuvių istorijos laikus, pasigrožėti Maironio įveistu sodeliu, kuriame jis rasdavo nusiraminimą ir paguodą.

Nors rudens diena baugino dargana ir lietumi, dešimtokai apžiūrėjo Kauno senamiestį, Rotušės aikštę, aplankė poeto kapą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja N. Babeckienė