Sausio 21 d. trečiokai priėmė iššūkį ir sudalyvavo didžiausioje nuotolinėje „Mokonomikos“ pamokoje Lietuvoje! Šią įdomią pamoką inicijavo „Swedbank“. Pamoką pradėjome žvaliai hip hop šokio ritmu su Brigita, kuri pasidalino šokio paslaptimis. „Swedbank“ Finansų laboratorijos ekspertė Justina papasakojo įdomių istorijų apie pinigus. Vaikai sužinojo, kokie pinigai buvo seniau, kada atsirado pirmosios monetos, banknotai, susipažino su įvairių šalių valiutomis, kūrė savo ateities pinigus. Pamokos metu kartu su Inga kūrė pinigines iš popierinių maišelių. Jei reikėtų rasti žmogų, kuris geba susikalbėti su mitinėmis būtybėmis, tai būtų rašytoja Kotryna Zylė. Ji ne tik užrašo jų istorijas, bet ir jas iliustruoja, taip prikeldama (o gal tik pabudindama) naujam gyvenimui. Aitvarai, kaukai, Dievas senelis, laumės, net velniai - ar verta su jais derėtis? Į šį klausimą atsakė pati Kotryna. Ji vaikams papasakojo apie aitvarus, ugnines gyvates, kurie žmonėms nešdavo turtus ir palikdavo ant namų stogų, kaukus, kurie gėrybes nešė tik gera darantiems žmonėms, apie Dievą senelį, kuris blogus žmones paversdavo šeškais, apie laumes, mėgstančias sukeisti žmonių vaikus. Mokiniai sužinojo, kad žmonės namų kampe padėdavo dubenėlio šukę ir joje palikdavo maisto, kad galėtų pasivaišinti namus prižiūrinčios dvasios. Nerijus mokė daryti stebuklus - gerus darbus. Juk gyvenime sunkiausia daryti gerus darbus. Sunku pradėti, bet naudinga pabaigti. Jis patarė nugalėti save ir įveikti baimes. Energingoji Jekaterina, menininkė bei renginių vedėja pasekė pasaką apie mergaitę, kuri turėjo begalę svajonių. Svajonė ir liks svajone, jei jos nepaversi tikslu. Kiekvienam tikslui reikia sudaryti mažų žingsnelių sąrašą. Ji papasakojo, kaip eiti, kopti ar bėgti link savo svajonių. Mokiniai pasigamino savo svajonių žemėlapį.

Kartu su geografu Broniumi Budriu keliavome po Lietuvos apylinkes, tyrinėjome gamtos išteklius, svarstėme, kaip galime padėti žemei. Mokiniai sužinojo, kokius sveikuoliškus ir lengvus receptus rekomenduoja virtuvės šefas Arnas, kartu gamino ir ragavo. Dalyvavo pokalbyje apie pilietiškumą su Gabrieliumi Liaudansku – Svaru. Pamokos pabaigoje ištikimiausių dalyvių laukė siurprizas – grupės Rok F’Rol debiutas. Tai buvo turininga, naudinga, linksma, su lašeliu magijos pamoka ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.

Pradinių klasių mokytoja D.Simanavičienė