Šiais mokslo metais mokiniai bei mokytojai aktyviai dalyvavo konkursuose bei renginiuose, skirtuose Lietuvių kalbos dienų minėjimui.

Pradinių klasių mokiniams organizuotas dailyraščio konkursas. Jo metu atrinkti dailiausiai parašyti tekstai. Dailyraščio konkurso nugalėtojais tapo 1 kl. mokinys M. Astrauskas (mokytoja N. Kupstaitienė) ir 2 kl. mokinė L. Ukelytė (mokytoja J. Sinkevičienė).

Pirmos klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos N. Kupstaitienės, rinko gražiausią lietuvišką žodį ir jį iliustravo. Vėliau mokytoja pakvietė savo auklėtinius bei jų tėvelius dalyvauti skaitymo savaitėje „Atbėga knyga pas vaikus.“ Kiekvieną savaitės dieną pirmos pamokos metu mokiniams pasakas skaitė jų mamos. Už aktyvumą dėkojame pirmokų mamytėms - E.Šuerienei, L.Bobinienei, R.Šliaužienei.

Trečios klasės moksleiviai, paskatinti mokytojos D. Simanavičienės, piešė knygos skirtukus bei dalyvavo viktorinoje „Pasakų pasaulis.“ Mokiniai prisiminė gražiausias pasakas, pasitikrino savo žinias atsakinėdami į klausimus, aptarė, ką sužinojo viktorinoje.

Renginių bei konkursų netrūko ir 5–9 klasių moksleiviams. Jie varžėsi raštingiausio mokinio konkurse „Rašom – 2021.“ Raštingiausi mokiniai - R. Kailius (5 kl., mokytoja N. Babeckienė), A. Simanavičius (5 kl., mokytoja N. Babeckienė), V. Tamošiūnaitė (8 kl.), G. Brusokas (9 kl.), T. Navikas (9 kl.). Taip pat 5–9 klasių mokiniams organizuotas dailyraščio konkursas. Konkurso nugalėtojai – E. Stanisevičius (5 kl.) ir K. Volungevičiūtė (7 kl.).

5 – 8 klasių moksleiviai savo meninius gebėjimus galėjo atskleisti konkurse „Nupiešk eilėraštį.“ Iliustracijų gauta labai daug. Visi darbai įdomūs, originalūs, tačiau iš jų išsiskyrė 6 kl. mokinio K. Monkaus ir 5 kl. mokinio L. Pauliukonio iliustracijos, nupieštos pagal Bernardo Brazdžionio eilėraštį „Mano Vytis ir Trispalvė.“

Kovo 5 dieną 6 kl. mokiniai buvo pakviesti į viktoriną „Margas žodžių pasaulis.“ Šeštokai, susiskirstę į komandas, varžėsi tarpusavyje, kas tiksliau atsakys į klausimus, išradingiau atliks kūrybinius darbus. Mokiniai viktorinoje sužinojo įdomių faktų apie lietuvių kalbą, raštą, Lietuvos praeitį, knygnešių veiklą, pirmąsias knygas.

Respublikinėje mokinių kūrybinių darbų virtualioje parodoje „Pažink kalbos dalis“ dalyvavo 8 klasės moksleiviai - V. Tamošiūnaitė, G. Grinevičius, G. Zeikutė ir 7 kl. mokinė K. Volungevičiūtė. Paroda, skirta Lietuvių kalbos dienoms, iki kovo 30 d. eksponuojama naujienų svetainėje https://www.manokrastas.lt., kurioje galima išvysti mūsų mokinių darbus.

Lietuvių kalbos dienas vainikavo mokinių konferencija „Tautosaka – gimtosios kalbos gyvybės šaltinis,“ kurios metu siekta paskatinti mokinius domėtis Lietuvos istorija, tautosakos kūriniais, lietuvių tradicijomis, papročiais bei tarmėmis.

Džiugu, kad visi mokiniai noriai dalyvavo renginiuose, kuriuose didelis dėmesys skirtas mokinių kūrybiškumo ir pilietiško ugdymui. Dėkojame visiems už aktyvų dalyvavimą ir gimtojo žodžio puoselėjimą.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Ilona Bendaravičiūtė