Rugsėjo 30 d. 5 kl. mokiniai vyko į Vaikų literatūros muziejų Kaune ir dalyvavo netradicinėje, integruotoje lietuvių kalbos ir etikos pamokoje „Šmurkšt atgal į pasaką“. Persirengę personažų kostiumais ir ištarę burtažodį, vaikai virto pasakų veikėjais. Mokiniai skaitė eiliuotų bei prozinių kūrinių ištraukas, vaidino ir, imituodami veikėjų balsus, judesius, kūrė personažų charakterius. Netrukus vaikų dėmesį patraukė tamsios durys, kurios vedė į kosminį laivą. Laivo instaliacija sukurta pagal Vytautės Žilinskaitės pasaką – apysaką „Kelionė į Tandadriką“. Mistinis laivas ir jame skambanti paslaptinga M. K. Čiurlionio muzika leido vaikams pasinerti į fantastikos pasaulį. Ši pamoka mokiniams buvo nuotaikinga, įdomi, kūrybiška. Vaikai suprato, kad prie stebuklų kasdieniniame gyvenime jiems priartėti padeda knygų skaitymas.

Mokytoja Ilona Bendaravičiūtė