Rugsėjo 30 dieną pradinių klasių mokiniai susiruošė į edukacinę išvyką Anykščiuose. Jų laukė ilga, bet smagi kelionė. Pirmiausiai mokiniai skubėjo apžiūrėti Siauruko traukinį. Čia dalyvavo edukacinėje pamokoje „Siauruko atradimai kiekvienam smalsučiui“. Apsilankė Siauruko muziejuje, geležinkelio stotyje, klausėsi pasakojimų. Išbandė jėgas vairuodami rankinę dreziną. Paskui, skaičiuodami laiptelius, užkopė ir laimę kvietėsi prie ant Liudiškių kalvos iškilusio Laimės žiburio, Jono Biliūno kapavietės. Mokiniai sužinojo šio paminklo atsiradimo istoriją, paminėjo rašytojo Jono Biliūno skaitytus kūrinius. Suradę laimę, mokiniai apsilankė Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnio istoriniame komplekse. Čia jie dalyvavo edukacinėje programoje ,,Viduramžių darbai ir pramogos medinėje pilyje“. Mokiniai susipažino su Mindaugo laikų Lietuvos istorija, ano meto žmonių gyvenimo būdu, kasdieniniais darbais, mityba, su žemės apdirbimo įrankiais, augintomis žemės ūkio kultūromis, senoviniais vaikų žaidimais. Vaikai susidomėję apžiūrėjo sienų apgulties techniką, trinamąsias girnas, viduramžių drabužius ir papuošalus bei kitus daiktus. Įdomu buvo pamatyti vaistinių ir prieskoninių žolelių lysves. Labai patiko išbandyti bausmių įrenginius. O kaip smagu buvo šaudyti iš lankų, mėtyti ietis, mušti ripką! Ir tada... keliavo į gamtą! Aplankė Anykščių šilelį. Nuskubėjo prie antrojo pagal dydį riedulio Lietuvoje Puntuko akmens. Užkopę į kalną, atsidūrė prie Medžių lajų tako. Buvo įspūdinga ir nepakartojama keliauti medžių viršūnėmis. Drąsiai vaikai lipo į bokštą, iš kurio atsivėrė nuostabus Anykščių krašto vaizdas.

Nors keliautojai grįžo šiek tiek pavargę, visų veiduose švytėjo šypsenos! Mokiniai, dalyvaudami ugdomojoje veikloje Anykščiuose, pagilino pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos, matematikos, dailės ir technologijų, fizinio ugdymo žinias, gebėjimus ir įgūdžius.

Daiva Kazlauskienė
Pradinių klasių mokytoja