Spalio 11 dieną pirmos klasės mokiniai pirmą kartą apsilankė mokyklos bibliotekoje. Čia vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka „Kur gyvena knygos?“. Pirmokai sužinojo ne tik, kur gyvena jiems skirtos knygos, bet ir tapo bibliotekos skaitytojais. Bibliotekininkė L. Kleizienė mažuosius skaitytojus supažindino su bibliotekos lankytojų taisyklėmis, knygelių išdavimo ir grąžinimo tvarka, su vaikais kalbėjosi apie tai, kaip reikia elgtis su knygelėmis bibliotekoje ir namuose. Vaikams buvo priminta, kad knygeles reikia saugoti, nesugadinti, nesušlapinti, nedeginti, o taip pat, kad knygelėse negalima piešti, dėti į jas kietų daiktų ar kitaip gadinti. Kai kam iš vaikų tai buvo pirma pažintis su biblioteka, todėl džiugu, jog visi mokinukai suprato, kaip reikia elgtis bibliotekoje, kad netrukdytų sau ir kitiems.

Pamokoje mokiniai susipažino su knygų paslaptimis bei bibliotekų atsiradimo istorija. Raštas yra vienas reikšmingiausių išrastų dalykų žmonijos istorijoje. Kartu su raštu atsirado knygos. O kadangi reikėjo saugoti tai, kas užrašyta knygose, buvo įrengiami knygų kambariai, kuriuos vėliau imta vadinti bibliotekomis. Taip pat atsirado knygų saugotojai – bibliotekininkai.
Vaikučiai papasakojo, kiek ir kokių knygelių turi namuose, kas jiems padeda skaityti. Pirmokai suprato skaitymo naudą ir panoro kuo greičiau išmokti skaityti.

Mokytoja Daiva Kazlauskienė