Lapkričio 26 dieną pirmos klasės mokiniai keliavo į Jungėnų laisvalaikio salę. Čia jie dalyvavo Kalvarijos savivaldybės kultūros centro parengtoje edukacinėje programoje „Gardi duonelė savo darbu uždirbta". Programa susidėjo iš žaismingo spektaklio ir duonos kelio edukacijos. Rodomas spektaklis „Gardi duonelė savo darbu uždirbta“ sukurtas lietuvių liaudies pasakų motyvais. Programoje panaudotos pasakos: „Apie žmogų ir velnią“ ir „Mitologinė sakmė apie vorą“. Pasakų personažai kalbėjo kapsų šnekta. Spektaklyje vaidino ne tik suaugusieji, bet ir patys vaikai. Drąsiausi buvo Augustas ir Urtė. Spektaklyje veikia tinginys Jonas, kuris eina dykos duonos ieškot. Sutinka vorą, kuris renka duonos trupinius ir duonelę brangina. Jonas sutinka velnią, nieką ir jie keliauja kartu. Dykaduoniai laukuose suranda besidarbuojantį ūkininką. Jie plušo pas ūkininką: žemę arė, rugius sėjo, pjovė, kūlė, malė. Vaikai susipažino ir laikė rankose pjautuvą, spragilą, rėtį, duonkubilį, ližę, spėliojo mįsles, žaidė liaudies žaidimus ir dainavo, ragavo iškeptos naminės duonos. Programos pabaigoje mokiniai apibūdino spektaklio personažus ir aptarė duonos kelio eigą.

Pirmos klasės mokytoja Daiva Kazlauskienė