Velykos – pavasario šventė, kai atbudusi gamta dovanoja gaivią žalumą, paukštelių čiulbėjimą, saulutės šilumą bei taip vaikų laukiamą Velykų šventę. Ketvirtokai visą savaitę dalyvavo projekte „Margučiai“. Projekto tikslas – atliekant kūrybines ir mokomąsias užduotis išsiaiškinti margučių marginimo tradicijas Lietuvoje. Mokiniai dalyvavo pamokėlėje „Margučius sugalvojo paukščiai“, kurią vedė vaikų rašytojas ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius, kurios metu sužinojo, kas gamtoje sugalvojo margučius, kodėl vieni kiaušinėliai margi, o kiti – balti, mokėsi pažinti skirtingų paukščių dedamus kiaušinius. Dalyvaudami projekte vaikai aiškinosi margučių dažymo tradicijas, mokėsi rinkti ir apdoroti duomenis, sudaryti apklausų diagramas, kurti nuotraukų albumus, naudodami medienos deginimo technologiją (pirografiją) kūrė medinius margučius ant kurių perkėlė liaudies raštus, Oliziukus, tyrė dingusio Margučio bylą, kūrė ketureilius, atliko smagias velykines užduotis, skirtas sąmoningo dėmesingumo ir koncentracijos lavinimui. Ketvirtokai tapo ir tikrais inžinieriais: jiems patiems reikėjo nubraižyti labirintą, pagal brėžinį sukarpyti ir sudėlioti šiaudelius, vėliau visus juos perkelti ant margučio pagrindo ir karštais klijais priklijuoti. Mokiniai sukūrė smagų, tvarumo idėjas propaguojantį velykinį labirintą. Dalyvaudami projekte vaikai patyrė kūrybinį džiaugsmą, patobulino pažinimo kompetencijas per kūrybines veiklas.

Pradinių klasių mokytoja Daiva Simanavičienė