Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinės mokyklos 5 klasės mokiniai aktyviai prisijungė prie prevencinės akcijos „Būk saugus, mokiny!”. Balandžio 15 d. jie svečiavosi Marijampolės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Pamokos tikslas - supažindinti mokinius su saugaus elgesio taisyklėmis buityje ir gamtoje. Inspektorė Ilona Barkauskienė pristatė statistinius duomenis apie gaisrus, nurodė jų priežastis. Ji pabrėžė, kad daugiausia gaisrų kyla gyvenamuose namuose dėl netvarkingų elektros prietaisų, krosnių, žvakių. Pamokos metu mokiniai žiūrėjo filmą ir nurodė galimas gaisro kilimo priežastis, apibūdino sąlygas, reikalingas kilti gairui. Penktokai ne tik paaiškino, bet ir pademonstravo, kaip veikia “degimo trikampis”. Aptarę ugnies keliamus pavojus, mokiniai apžiūrėjo ugniagesių gelbėtojų automobilius, įrangą, bendravo su ugniagesiais.
Tikimės, kad mokiniai elgsis saugiai ir atsakingai, žinos taisykles ir gebės jas pritaikyti praktikoje.

Žmogaus saugos vyr. mokytoja Gerda Palšienė