Birželio 14 dieną mūsų mokyklos mokiniai lankėsi Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Jono Basanavičiaus gimtinėje ir dalyvavo netradicinėje pamokoje „Vargo mokykla.“ Moksleiviams patiko ūkininko troboje sėdėti prie ilgo stalo ir mokytis „slebizavoti“ bei rašyti grifelinėse lentelėse. Pamokoje reikėjo laikytis griežtos drausmės, nes neklaužadoms daraktorius liepdavo paklūpoti ant žirnių maišelio. Mokiniai, dalyvaudami pamokoje – vaidinime, daugiau sužinojo apie spaudos draudimo laikotarpį, knygnešius, jų veiklą, daraktorinių mokyklų mokymo priemones bei geriau pajautė slaptųjų mokyklų dvasią. Vėliau klausėsi pasakojimo apie Jono Basanavičiaus gyvenimą, veiklą, nuopelnus Lietuvai; pasivaikščiojo po suvalkietišką sodybą, apžiūrėjo ūkinius trobesius, senovinius rakandus, aplankė Lietuvos tautinio Atgimimo ąžuolyną. Grįžtant namo, stabtelta prie vieno gražiausio Sūduvos krašte Piliakalnių piliakalnio, nuo kurio atsiveria įspūdingas kraštovaizdis.

Mokytoja Ilona Bendaravičiūtė