Jau ne pirmus metus pasaulyje vyksta ES programavimo savaitė, kuri skatina inovacijų diegimą švietimo sistemoje. Spalio 13 d. pirmokai taip pat prisijungė prie kūrybinės programavimo iniciatyvos Europoje – Europe Code Week 2022. Mokiniai, pradėdami nuo mažų žingsnelių, mokėsi programavimo pagrindų, kūrė paveikslėlius Pixel Art technika. Iš pradžių buvo pateiktos lentelės, kur skaičiuodami ir spalvindami mažus kvadratėlius, vaikai sukūrė paveikslėlius. Atlikdami šią užduotį vaikai lavinosi atidumą, loginį mąstymą, o svarbiausia sužinojo, kas yra „Pikselis“. Vėliau pirmokai sudarė komandų sekas pasitelkdami edukacines bitutes-robotus. Programuodami mokiniai atliko kūrybines užduotis, kurios skatina skaitmeninį mąstymą, problemų sprendimą bei kūrybišką komandinį darbą. Džiaugiamės prasminga ir naudinga iniciatyva.

Pradinių klasių mokytoja D.Simanavičienė