Tamsoje sukirbėjo kažkas –
paukštis, turbūt susivėlinęs.
Ar graudulys.

Gal Dievo dvasia ar vėlė su visais atskubėjus į Vėlines.

J.Marcinkevičius „Vėlinių Elegija“)

Lapkričio 1-oji – tai diena, kuomet didelių miestų ir mažų kaimelių kapai nušvinta žvakių šviesa. Tai diena, kuri mus skubančius priverčia sustoti ir pakeisti savo kasdieninį maršrutą, nuvykti į kapines ir aplankyti į Anapilį išėjusius savo artimuosius. Nors būtent šią dieną mes skubame lankyti savo artimųjų kapus, tačiau lapkričio 1-oji visgi yra Visų Šventųjų diena.

Visoje Europoje žmonės nuo senų laikų tikėjo gyvųjų ir mirusiųjų bendravimu, pastarųjų pagalba savo artimiesiems. Tikėta, kad mirusiųjų vėlės lanko žmones vėlyvą rudenį. Tad ne veltui lapkričio pradžioje minimos net dvi vėlių minėjimo šventės. Lapkričio 1-ąją – visų šventųjų diena, lapkričio 2-ąją Vėlinės. Pirmoji šventė skirta paminėti žmonėms, po mirties paskelbtiems šventaisiais. Tikima, kad šventieji padeda žmonėms, jei jiems meldiesi.

Prieš išsiskirstydami atostogauti, 4 kl. mokiniai pakvietė pradinių klasių mokinius į atvirą integruotą lietuvių kalbos, tikybos ir muzikos pamoką ,,Amžinoji šviesa“ (Vėlinės). Klausant 4 kl. mokinių deklamuojamų eilių ir atliekamų dainų visi susimąstę ir nurimę viduje išsinešė bent po lašelį gyvenimo prasmės, kuri buvo skleidžiama šioje pamokoje. Dėkojame visiems dalyvavusiems, tikimės, kad ši pamoka palietė kiekvieno širdelę.

Tikybos vyr.mokytoja Renata Jarimavičienė