Spalio mėnesį mūsų mokyklos antrokai dalyvavo projekte „Olimpinis mėnuo“. Projekto metu organizatoriai kvietė organizuoti fizinio aktyvumo veiklas, daugiau sužinoti apie sveiką gyvenseną, bendradarbiavimo ir emocinės sveikatos svarbą. Kiekvienai projekto temai pažinti buvo skiriama po savaitę, kurios metu mokiniai dalyvavo smagiai paruoštose užduotyse pamokų, pertraukų metu ir kartu su tėveliais namuose. Mokiniai kas rytą mankštinosi su superherojumi Ąžuolu. Į projektą įsitraukė ir olimpiečiai ir žymūs žmonės, kurie vedė mankštas, dalijosi patarimais, mokė pailsėti. Sveikos mitybos mokė virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Patys vaikai gamino desertus, sveikai maitinosi, valgė vaisius ir morkas. Diskutavo, kad norint būti darnia komanda, reikia visiems kartu palaikyti vienas kitą, įsiklausyti, suprasti, gerbti, didžiuotis ir džiaugtis savo klasės draugų sėkme. Išmoko atpažinti ir įvardinti pagrindines emocijas. Antrokams labai patiko „Kito pasaulio užduotis!“, kuomet vaikai klausėsi raminančios muzikos ir žiūrėjo į žydrą jūrą, jos gyvą povandeninį pasaulį pilną plaukiojančių ryškiaspalvių žuvyčių, lėtai plūduriuojančių medūzų ir kitokios įspūdingos gyvūnijos. Vaikų dėmesį prikaustė lėti judesiai, kuriuos sekant akimis, kūnas atsipalaidavo.

Visas mėnuo buvo kupinas aktyvios veiklos, judrių minučių skaičiavimo, žaidimų, aktyvaus poilsio gamtoje, piešinių ir dar daug visko įdomaus ir labai sportiško. Sportas ir fizinis aktyvumas ne tik gerina sveikatingumą, ugdo fizinį raštingumą, tačiau taip pat padeda ugdyti daugelį pagrindinių žmogaus vertybių nuostatų, formuoja charakterį, didina pasitikėjimą savimi ir suteikia džiaugsmą bei gerą nuotaiką.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Daiva Kazlauskienė