Mokykla – tai ta vieta, kurioje vaikai mokosi daugybės dalykų. Ir ne tik skaičiuoti, skaityti, rašyti, pažinti gamtą. Greta šių naudingų ir reikalingų žinių vaikai mokykloje išmoksta bendrauti su kitais. Čia jie draugauja, pykstasi, mokosi taikytis ir spręsti ginčus, patiria daug su bendravimu susijusių emocijų. Tam, kad vaikams, o taip pat ir mokytojams, būtų gera būti klasėje ir mokykloje, yra labai svarbu mokėti DRAUGAUTI.

Gaila, bet ne visada vaikams sekasi draugauti. Taigi, norėdami sukurti draugišką mokyklą, kurioje patyčioms nebūtų vietos, privalome surasti laiko pabūti vieni su kitais, pasikalbėti apie visiems svarbius dalykus, pasiguosti, išklausyti, pasiginčyti...

2016-11-11 mokykloje startavo psichologės inicijuotas projektas „KURIAME MOKYKLĄ BE PATYČIŲ!“. Šio projekto dalyviai - mūsų mokyklos pradinukai. I-IV klasių mokiniai žengė tvirtą pirmąjį žingsnį draugiškos ir saugios mokyklos link. Kelionėje į DRAUGYSTĘ pradinukus viso projekto metu lydės psichologės apmokyti ir parengti pagalbininkai 7 klasės mokiniai Kotryna Kupstaitytė, Emilija Slavickaitė, Smiltė Simanavičiūtė, Aistė Varnagirytė, Lukas Markūnas ir šeštokė Eva Rimavičiūtė. Projekto metu pradinių klasių mokiniams bus vedamos klasės valandėlės, grupiniai užsiėmimai patyčių prevencijos tema. Mokiniai įsitraukdami į aktyvią veiklą, dalyvaudami užsiėmimuose ugdys bendravimo įgūdžius, mokysis emocinės abėcėlės, konstruktyvių pykčio valdymo būdų.

Kviečiu visus į didžiąją „KURIAME MOKYKLĄ BE PATYČIŲ“ kelionę!!!!

Mokyklos psichologė Nijolė Bendaravičiūtė