Olimpinis mėnuo“ – projektas, skatinantis pradinių klasių moksleivius daugiau judėti, sveikiau maitintis, daugiau patirti. Projektas vykdomas jau ketverius metus, tačiau pirmokai čia - naujokai. Mokiniai aktyviai įsijungė į veiklas ir mokėsi taisyklingai kvėpuoti, sveikai maitintis, bendrauti ir bendradarbiauti, atpažinti ir valdyti emocijas.

Pirmos savaitės tema buvo apie fizinį mokinių aktyvumą. Tik formuodami fizinio aktyvumo įpročius ir būdami pavyzdžiu mažiesiems galėsime prisidėti prie jų fizinio raštingumo ugdymo, o tai reiškia – vaiko gerovės ateityje. Mokiniai kiekvieną dieną atliko ritmines mankštas su Olimpinio mėnesio herojumi Ąžuolu, žiūrėjo laidas su olimpiečiais, šoko, žaidė žaidimus, lingavo kaip pingvinai, tingiai slinko kaip meškos, ropojo atbulomis kaip krabai.

Antros savaitės tema — sveika mityba. Temą pristatė superherojus Amis Kilniaširdis. Mokiniai vykdė pateiktas užduotis ir patys gamino sveikus patiekalus, pristatė jų gamybos būdus ir vaišino draugus, linksminosi tapdami dideliais raudonais pomidorais, cukinijomis ar mažais grybukais.

Trečios savaitės tema buvo skirta bendradarbiavimui ugdyti. Ją pristatė superherojė Luka Kibirkštis. Sportininkai patarė mokiniams, kaip dirbti komandoje, kaip elgtis su komandos draugu, pasidalijo savo komandine patirtimi dirbant ir teniruojantis. Bendradarbiavimo įgūdžius vaikai tobulino žaisdami komandinius žaidimus, varžydamiesi estafetėse.
Ketvirtos savaitės tema — emocinė sveikata. Temą pristatė superherojė Una Superbičiulė. Mokiniai žiūrėjo video reportažus, kur olimpietis Edgaras Matakas ir psichologė Asta Jakonienė pasakojo apie emocijų svarbą ir paaiškino, kaip atpažinti, suprasti, įvardinti ir susidraugauti su savo išgyvenamomis emocijomis. Pirmokai mokėsi valdyti stresą ir įtampą atlikdami įvairius atsipalaidavimo pratimus: "Linksmieji antakiai", „ Kitas pasaulis!“...
Svarbiausias šio projekto tikslas yra išlikti fiziškai aktyviais ne tik mokykloje, bet ir namuose. Todėl į projektą buvo įtraukti ir mokinių tėveliai. Projekto organizatoriai kiekvieną savaitę siuntė laiškus mokinių tėveliams. O jie laisvu metu aktyviai su vaikais leido laiką sportuodami, sveikai maitindamiesi, bendradarbiaudami ir stebėdami emocinę jų sveikatą.
Atlikdami projekto veiklas, mokiniai patyrė judėjimo džiaugsmą, lavino fizines ypatybes, socialinius gebėjimus. Visi projekto dalyviai buvo apdovanoti LTOK diplomais.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Daiva Simanavičienė