Ankstyvą spalio 28-osios rytą didelis būrys 5-10 klasių mokinių išvyko į Latvijoje esantį Tėrvetės gamtos parką. Tėrvetės gamtos parkas įkurtas miške – visos pramogų zonos yra po atviru dangumi, pritaikytos prie miško reljefo, panaudojus natūralias medžiagas, kaip šakas, medžius. Įžengę pro didžiuosius parko vartus patekome į... Pasaką! Begalinį įspūdį mokiniams paliko Nykštukų miškas, kuriame viskas yra nykštukų dydžio. Sužavėjo nykštukų nameliai, lentpjūvė, malūnas, nykštukų skulptūros, milžiniški įvairiaspalviai grybai. O kiek aikčiojimų patekus į Nykštukų miestą! Pasivaikščioję miesto gatvelėmis ir pasigrožėję statinių spalvingumu, pabendravę su Nykštukėmis, Kiškiais, mokiniai grožėjosi vaizdu, užlipę į apžvalgos bokštą. Beje, tai aukščiausias apžvalgos bokštas Latvijoje. Iš Nykštukų miesto kelias nuvedė į Pasakų mišką, kuriame „gyvena“ garsios latvių rašytojos Anos Brigaderės pasakų veikėjai. Visus pasveikino karalius, miško sargai, įvairiausi žvėrys. Keliaudami Pasakų mišku, vaikai pateko į Raganų šilą, kuriame gyvena Ragana, medžiuose slepiasi šikšnosparniai, varnai, vorai. Visi grožėjosi Raganos nameliu ant vištos kojos bei namų prieigas saugojančiu katinu. Šalia Raganų šilo vinguriuoja Miško Motinos takas. Miško močia rūpinasi visais miško gyventojais ir augalais. Vaikai atsipalaidavo didžiajame labirinte bei „Atlėpausio pievoje“, kurioje įkurta daugybė kliūčių trasų. Tačiau didžiausia pramoga tapo pasivažinėjimas po Pasakų mišką Pasakų traukinuku. Kelionė neprailgo, buvo kupina neišdildomų įspūdžių, pažinimo džiaugsmo. Ekskursiją organizavo 5-10 klasių auklėtojos.

9 klasės auklėtoja Nijolė Bendaravičiūtė