User Rating: 0 / 5

 

   

        Lapkričio 21 d. mes, Jungėnų pagrindinės mokyklos aštuntos klasės moksleiviai, lydimi klasės vadovės ir socialinės pedagogės, nuvykome į Marijampolės profesinį rengimo centrą susipažinti su mokymosi tvarka bei centre ruošiamomis programomis. Pirmiausia bibliotekoje ekskursijos vadovė pademonstravo pažintines skaidres bei trumpą filmą apie galimas įgyti profesijas, karjeros bei tolesnių studijų galimybes. Sužinojome, kad mokydamiesi profesinio rengimo centre, studentai gali gyventi mokyklos bendrabutyje, gauti stipendiją.

       Vėliau apsilankėme kirpykloje, kurioje atlieka praktiką būsimosios kirpėjos. Čia bet kas gali apsikirpti už simbolinę kainą. Pagal šią programą ruošiami specialistai, gebantys atlikti plaukų priežiūros paslaugas: kirpti įvairaus amžiaus vyrus, moteris ir vaikus, dažyti plaukus, atlikti cheminius šukavimus, galvos masažą. Apžiūrėjome patalpą, kurioje mokosi dirbti kasos aparatais būsimi kasininkai-pardavėjai. Po to buvome supažindinti su mokymo programa, skirta rengti stalius, gebančius apdirbti medieną rankiniu ir mechanizuotu būdu, gaminti ir montuoti medienos gaminius, statyti ir remontuoti gaminius ir pastatus. Sužinojome, kad įgijus staliaus kvalifikaciją galima dirbti staliais medžio apdirbimo įmonėse, staliaus dirbtuvėse, statybos-remonto, statybos organizacijose, įmonių remonto cechuose. Dar viena populiari mokymo programa - floristika. Būsimi šios profesijos specialistai mokosi daryti kompozicijas iš gėlių ir kitų dekoro medžiagų, proginės ir šventinės floristikos, dekoratyvinių augalų pažinimo pagrindų. Praktikos metu studentai vyksta į užsienį pasisemti žinių ir idėjų iš kitų šalių floristų. Sužinojome, kad Jungėnų krašto jaunimas dažnai renkasi padavėjo-barmeno arba automechaniko specialybę. Tikriausiai tokį pasirinkimą lemia plačios įsidarbinimo galimybės bei pigesnis būdas gauti vairavimo pažymėjimą. Padavėjai-barmenai taip pat dažnai atlieka praktiką užsienio šalyse - Turkijoje, Maltoje, Ispanijoje, Islandijoje. Jie mokosi serviruoti stalus banketams, furšetams, aptarnauti klientus prie staliukų ir baro, maišyti kokteilius, lankstyti servetėles ir t. t.        Šiame mokymosi centre dar galima mokytis elektroninės leidybos maketuotojo, apdailininko (statybininko), kompiuterinio projektavimo operatoriaus, prekybos įmonių vadybininko padėjėjo, sekretoriaus, siuvinių gamintojo, statybos verslo paslaugų teikėjo, kelių statybos ir priežiūros darbuotojo, melioracijos darbuotojo ir keleto kitų specialybių. Į vienas iš šių programų įstoti mokytis galima tik pabaigus 10 klasių, o kai kurioms užtenka ir 9 klasių išsilavinimo, tačiau nemažai studentų yra ir jau pabaigusių 12 klasių ar netgi ateina įgyti dar vieną specialybę po aukštosios mokyklos baigimo. Įgijusieji tik pagrindinį išsilavinimą mokymo centre tęsia mokymąsi ne tik specialybės dalykų, bet ir viduriniojo mokslo, išlaiko abitūros egzaminus ir gauna vidurinio išsilavinimo atestatą, o vėliau - ir specialybės diplomą.

       Ši ekskursija yra naudinga kiekvienam moksleiviui, galvojančiam apie savo ateitį. Norėtųsi daugiau tokių pažintinių ekskursijų.

         R. Zalieckaitė,  8 kl.mokinė

 

0
0
0
s2smodern