User Rating: 5 / 5

Birželio mėn. 22 d. mokyklos darbuotojams mokytoja Daiva Simanavičienė suorganizavo edukacinę kelionę į zanavykų kraštą. Savo kelionę pradėjome pačioje zanavykų širdyje – Šakių mieste. Gidė Birutė papasakojo miesto istoriją. Pasigrožėjome restauruotu skveru, kur įrengtas fontanas bei karilionas, pasivaikščiojome pėdučių alėja. Iš Šakių keliavome į patį gražiausią Suvalkijos dvarą Gelgaudiškyje, kur mus pasitiko ponia. Ji papasakojo dvaro istoriją, supažindino su unikalia menių puošyba, XIX-XX a. pradžios gyvenimo būdu dvare. Pasivaikščioję parko takeliais, toliau kelionę tęsėme Vaiguvoje, kur yra vienintelė Lietuvoje gatvė – upė. Zyplių dvaro virtuvėje – restorane mūsų laukė zanavykiški pietūs. Kas gali atsispirti zanavykiškam ragaučiui? Mus pasitikusi gaspadinė ir jos mergučės supažindino su zanavykiškų patiekalų bei gėrimų istorija. Pasistiprinę keliavome į Sudargo piliakalnius, stūksančius ant Nemuno kranto.

Diena prabėgo greitai. Džiaugiamės atradę laiko sau, laiko pabūti kartu, pasijuokti, pabendrauti. Džiaugiamės iš naujo atradę tikrą, gyvą, unikalią ir net šiek tiek egzotinę Lietuvą.

3. Mokytoj ivyka

Psichologė Nijolė Bendaravičiūtė