User Rating: 0 / 5

User Rating: 0 / 5

2023-11-27 mokykloje lankėsi WHATANSU komanda, kuri 5-6, 7-8 ir 9-10 klasių mokiniams vedė užsiėmimus tema „Misija (Ne)įmanoma“. Edukacija remiasi D. Kolb patirtinio ugdymo principu, taip pat ,,Nesmurtinės komunikacijos“ bei „Ubuntu“ filosofijomis, S. Covey visų savo būties lygmenų pažinimo bei jų lavinimo principais. Užsiėmimai buvo kupini linksmų, kūrybiškumą skatinančių, keistų, nepatogių, tačiau būtinai kultūrinį akiratį plečiančių, draugystę skatinančių ir komandą formuojančių užduočių. Unikalios piešimo ir rašymo simbioze paremtos refleksijos, sukuriančios dalyvių tarpe taip reikalingą bendrumo jausmą metu, mokiniai dalijosi savo patirtimi ir išgyvenimais. Tai leido mokiniams išjausti bendruomenės iššūkius, juos įvardinti bei pasiūlyti būdų jiems išspręsti. Buvo stiprinamas gebėjimas labiau vertinti unikalius kolektyvo narių gebėjimus, jų indėlį į bendrą komandos sėkmę. Dėkojame šaunioms WHATANSU komandos lektorėms!

0
0
0
s2smodern

User Rating: 0 / 5

Lapkričio 7 d. integruotoje gamtos mokslų ir technologijų pamokoje 3 klasės mokiniai pasitelkę savo patirtį ir žinias, kas yra sveikata, aiškinosi kaip fizinė sveikata susijusi su emocine socialine sveikata. Trečiaklasiai bendradarbiaudami sumaniai parengė ir pristatė parengtus plakatus. Jie išskyrė ir apibūdino šiuos du sveikatos tipus bei juos susiejo su sveikos gyvensenos įpročiais. Reflektuodami ir apibendrindami pamoką mokiniai emocijas išreiškė kurdami kūrybinį darbelį „Emocijų veidukas“. Būkime sveiki ir stiprūs.

0
0
0
s2smodern

User Rating: 0 / 5

Lapkričio 9 dieną 3 klasės mokiniams Kalvarijos sav. viešojoje bibliotekoje vyko integruota lietuvių kalbos ir literatūros bei dailės pamoka „(Ne)paprasti akmenukai“. Pamokos tikslas – tobulinti vaikų kalbinę ir meninę kūrybinę raišką. Trečiokai per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas susipažino su rašytoju Aidu Jurašiumi ir perskaitė jo knygą „Akmenukų pasakos“. Integruotoje pamokoje jie pristatė pasirinktos pasakos veikėją akmenuką ir kaip jis tapo nepaprastu. Vaikų skyriaus bibliotekininkė Brigita Trečiokaitė supažindino mokinius su piešimo ant akmenuko technika ir palinkėjo visiems sėkmės. Pasirinkę paprastą akmenuką mokiniai pasinėrė į kūrybą. Tapytojai kūrė nepaprastus personažus ir klausėsi aktorių įgarsintų pasakų. Sudėtinga, bet įdomu! O paskui vaikai papasakojo akmenukų istorijas, kurias jiems pakuždėjo jų ypatingi akmenukai.

0
0
0
s2smodern

User Rating: 0 / 5

Lapkričio 8 dieną 3-oje klasėje vyko netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka – eksperimentas. Mokiniai mokėsi suprasti perskaitytą instrukciją ir tiksliai nusakyti veiksmus žodžiais su priešdėliais. Žinias panaudojo praktinėje užduotyje: naudodamiesi instrukcija ruošė tirpalą burbulams gaminti. Pagaliau tirpalas paruoštas! Bandymas prasidėjo…

0
0
0
s2smodern

User Rating: 0 / 5

Šiandien, integruotos pamokos metu, pirmokai ir ketvirtokai buvo skatinami sveikai ir visavertiškai maitintis, išskiriant kuriuos produktus ir kokiomis proporcijomis sveika valgyti. Mokiniai, stebėdami video medžiagą, tyrinėdami mitybos piramidės maketą, aptarė sveikos mitybos principus. Dirbdami grupelėse ir patys atlikdami užduotis, suprato, kad ne visų produktų reikia valgyti vienodai ir kas gali atsitikti nesilaikant sveikos mitybos taisyklių. Na, o pamokos refleksijos metu vyko įtempta viktorina, kurioje mokinių grupelės, atsakinėdamos į klausimus IKT „Mentimeter“ programėlės pagalba, rungėsi taškas į tašką. Nugalėjo vaikų pasiryžimas į savo lėkštes dėti kuo sveikesnį ir įvairesnį maistą.

0
0
0
s2smodern

User Rating: 0 / 5

Spalio 24 dieną 3 klasės mokiniai jau trečius metus iš eilės dalyvavo Europos sąjungos programavimo savaitės CodeWeek 2023 veikloje. ES programavimo savaitė yra visuomeninė iniciatyva, kuria skatinamas kūrybiškumas, problemų sprendimas ir bendradarbiavimas. Šios iniciatyvos tikslas yra populiarinti programavimą ir parodyti, kaip galima įgyvendinti idėjas programuojant. Savo veiklą mokiniai įtraukė į pasaulio Programavimo savaitės žemėlapį.

0
0
0
s2smodern

User Rating: 0 / 5

Spalio 20 dieną 2 ir 3 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Zuikių mokyklos mokslai“ Sasnavos bendruomenės Zuikių muziejuje. Edukacijos metu mokiniai ne tik linksmai praleido laiką apžiūrėdami zuikių ekspoziciją, bet ir išmoko kepimo pyrago pagrindų, gamino ne tik zuikio karūną, bet ir „arbatinį“ zuikį, skaičiavo, sužinojo Sasnavos miestelio pavadinimo kilmę, šoko, dainavo... O svarbiausia... Gavo Zuikienės lauktuvių! Mokiniai plėtojo pažinimo, pilietiškumo, komunikavimo, kūrybiškumo, socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos, kultūrinę kompetencijas. Prisidėjo prie tvarios aplinkos, padovanodami muziejui savo „išaugtus“ zuikius.

0
0
0
s2smodern

User Rating: 0 / 5

Spalio 18 dieną 3 klasės mokiniai „Taip“ laboratorijoje kūrė Plaučių modelį ir išsiaiškino, kaip jie veikia. Visi organizmai kvėpuoja visą laiką, net miegodami. Žmogus, kaip ir visi žinduoliai, paukščiai, ropliai, turi plaučius. Mokinių kruopščiai pagamintas plaučių modelis rodo, kad įkvepiant diafragma juda žemyn. Tada padidėja krūtinės ertmės talpa. Iškvepiant diafragma pakyla, krūtinės ertmė mažėja, todėl dujos iš plaučių kyla aukštyn ir per nosį ar burną pašalinamos iš kūno. Mokiniai įvardijo svarbiausią dalyką, kurį išmoko atlikdami darbą: suvokti kvėpavimą yra naudinga! Išmokę stebėti, kaip kvėpuojame, galime sau padėti: nusiraminti, įveikti įtampą, pagerinti nuotaiką.

0
0
0
s2smodern

User Rating: 0 / 5

Kasmetinės vokiečių kalbos dienos „Ő kaip vokiškai?“ tradiciškai buvo paminėtos Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinėje mokykloje. Išpuoštos mokyklos erdvės, vokiški pasisveikinimai, įvairūs žodžiai, frazės kvietė visus nebūti abejingiems vokiečių kalbai.

0
0
0
s2smodern