User Rating: 0 / 5

Jungėnų pagrindinės mokyklos 1-10 klasių mokiniai aktyviai dalyvauja sveikatos projekto „Augu sveikas“, kurį finansuoja Kalvarijos savivaldybė, įvairiose veiklose. Lapkričio mėnesį pradinių klasių mokiniai pradžiugino piešinių parodėle „Augu sveikas“, kai kiekvienas mokinys bandė kūrybiškai pavaizduoti sveiką gyvenimo būdą. Pralaimėjusiųjų nebuvo, juk mažieji jau nuo pat rugsėjo gyveno sveikiau: kiekvieną rytą mankštinosi, išmoko plaukti ir saugiai elgtis vandenyje, dalyvavo šventėje „Sveikas, rudenėli“, kur varžėsi įvairių nuotolių bėgime bei išbandė jėgas linksmojoje spartakiadoje. Visos pradinės klasės buvo apdovanotos specialiai įsteigtais prizais.

6-10 klasių mokiniai taip pat nenuobodžiavo. Nuo rugsėjo mėnesio kiekvieną dieną pertraukų metu ir po pamokų aktyviai mokėsi žaisti stalo tenisą. Lapkričio mėnesį vyko atrankinės ir finalinės varžybos. Paaiškėjo nugalėtojai ir prizininkai.

Tarp 5-7 klasių 1-ąją vietą iškovojo Mantas Žiugžda (7 kl.), 2-ąją vietą užėmė Danielius Djačenko (6 kl), 3-ioji vieta atiteko Aliui Šimoniui (5 kl.).

Tarp 8-10 klasių 1-ąją vietą iškovojo Erikas Ambrazevičius (9 kl.), 2-ąją vietą užėmė Edvinas Andriušis (8 kl.), 3-iąją - Ieva Pajaujytė (10 kl.).

Gruodžio mėnesį visiems norintiems 6-10 klasių mokiniams vyko raumenų tempimo, kvėpavimo ir atsipalaidavimo užsiėmimai, kuriuos vedė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Rasa Brokienė. Užsiėmimų tikslas – suteikti praktinių žinių, kaip teisingai kvėpuojant atlikti tempimo pratimus. Šie pratimai stiprina liemens ir nugaros raumenis, padidina kūno lankstumą, gerina mokinių laikyseną, koordinaciją, suaktyvina kraujotaką, mažina psichinę įtampą ir gerina emocinę būklę.

Sveikatą labiausiai stiprina ir saugo mūsų pačių elgesys ir noras gyventi sveikiau. Tik nuo mūsų apsisprendimo priklauso ar tikrai AUGSIME SVEIKI.