Spalio mėn. 28 d. dešimtokė Kamilė Bartkutė dalyvavo Tarptautiniame filosofinio esė rašymo konkurse BSPEE-2022 (Baltic Sea Philosophy Essay Event). Mokinę konkursui ruošė etikos vyr. mokytoja Nijolė Bendaravičiūtė. Konkursą organizavo Suomijos filosofijos ir etikos mokytojų asociacija, Suomijos filosofų draugija kartu su Norvegijos aukštųjų mokyklų filosofijos asociacija. BSPEE atviras jauniesiems filosofams iš bet kurios šalies, tad, konkurse galėjo dalyvauti visi filosofija besidomintys aukštesniųjų klasių mokiniai. Šiais metais esė rašė 285 jaunieji filosofai iš 13 šalių.

Esė pasirinkta tema buvo rašoma dvi valandas anglų kalba (beje, šalys, kurių gimtoji kalba yra anglų, konkurse dalyvauti negalėjo). Kamilė pasirinko analizuoti gėrio ir blogio priešpriešą pagal Sokrato teiginį „Kiekvienas blogas veiksmas kyla iš nežinojimo, kas yra gėris, o kas – blogis“. Tarptautinės vertinimo komisijos nariai, kurių tarpe buvo ir mūsų mokyklos etikos mokytoja Nijolė Bendaravičiūtė, vertino koduotus mokinių rašto darbus pagal pagrindinius kriterijus (temos atitikimas, filosofinis temos supratimas, originalumas, darna, įtikinamoji argumentacijos galia). Už Kamilės esė gauta organizatorių padėka. Dalyvavimas konkurse leido pasitikrinti savo žinias, plėsti filosofinį mąstymą, mokytis argumentuoti mintis, išreikšti filosofinius svarstymus anglų kalba.

Vyr. etikos mokytoja Nijolė Bendaravičiūtė