User Rating: 0 / 5

Mokyklinis gyvenimas yra maža didelio gyvenimo dalis, bet labai svarbi ir įdomi. Mokykla – tai vieta, kur mokomės gyventi, kurti santykius, klausytis ir išgirsti vieni kitus, suprasti save, būti atsakingais už savo žodžius ir veiksmus. Visi šie praktiniai įgūdžiai leidžia vaikams suaugusiųjų pasaulyje jaustis pasitikinčiais ir nepriklausomais.

Balandžio mėn. 12 d. Jungėnų pagrindinėje mokykloje vyko II-oji tarpmokyklinė mokinių ir mokytojų konferencija „Gera savijauta – kelias į sėkmę“. Ji buvo skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Džiugu, kad į kvietimą dalyvauti renginyje atsiliepė Akmenynų ir Sangrūdos pagrindinės mokyklos. Konferencijos dalyviams muzikinį sveikinimą dovanojo Jungėnų pagrindinės mokyklos choras, vadovaujamas mokytojos Sigitos Valaitienės, sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Ramunė Staniševskė ir Kalvarijos savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Erika Stankevičienė.
Konferencijoje mokiniai, mokytojai, švietimo pagalbos specialistai diskutavo apie psichinės sveikatos ekologiją, apie tai, kaip mūsų savijauta veikia mokymosi pasiekimus, kaip emocijos įtakoja mūsų santykius, kaip gera savijauta padeda puoselėti vidinę darną, pagarbą, orumą, pasitikėjimą savimi bei sveiką gyvenseną. Renginio metu buvo pristatyti septyni pranešimai: „Gerą savijautą mokykloje įtakojantys komponentai“ (K. Bautrėnaitė, E. Tarasevičius, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė D. Varnagirytė, Sangrūdos pagrindinė mokykla), „Klasės termometras“ (A. Bobinaitė, K. Rucevičiūtė, psichologė N. Bendaravičiūtė, Jungėnų pagrindinė mokykla), „Paauglių emocinės sveikatos stiprinimas“ (E. Rucevičius, soc. pedagogė D. Martimjanovienė, Jungėnų pagrindinė mokykla), „Vaikų emocijos. Ką verta žinoti? Kaip galit mums padėti?“ (B. M. Vasiliauskaitė, J. Leonavičiūtė, A. Vasiliauskaitė, soc. pedagogė R. Bubinienė, Akmenynų pagrindinė mokykla), „Patyčioms sakome – NE!“ (G. Rentelytė, N. Garkauskas, psichologė N. Bendaravičiūtė, Jungėnų pagrindinė mokykla), „Pasitikėjimas savimi – geros savijautos sąlyga“ (U. Liškauskaitė, L. Rucevičiūtė, psichologė N. Bendaravičiūtė, Jungėnų pagrindinė mokykla), „Socialinio emocinio mikroklimato įsivertinimas“ (soc. pedagogė D. Martimjanovienė, Jungėnų pagrindinė mokykla).
Konferencijoje neapsieita be siurprizų! Sangrūdos pagrindinė mokyklos mokiniai vaišino renginio dalyvius sveikuolišku draugystės kokteiliu. Daug ovacijų sulaukė puikias, šiltas emocijas suteikę jaunieji aktoriai iš Akmenynų pagrindinės mokyklos, kurie padovanojo konferencijos dalyviams, žiūrovams ir svečiams spektaklį „Jonuko liga“ (vaidino J. Leonavičiūtė, A. Vasiliauskaitė, B.M. Vasiliauskaitė, K. Rutkauskaitė, L. Rutkauskas, I. Lukoševičiūtė, vadovė mokytoja D. Amboltienė). Visi dalyviai – mokiniai bei mokytojai – buvo apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanėlėmis. Konferenciją „Gera savijauta – kelias į sėkmę“ vedė dešimtokė K. Volungevičiūtė, organizavo mokyklos psichologė N. Bendaravičiūtė ir soc. pedagogė D. Martimjanovienė.

Psichologė Nijolė Bendaravičiūtė

 

0
0
0
s2smodern