Šiandien 3 klasės mokiniams Visuomeninio ugdymo pamoka vyko Jono Basanavičiaus muziejuje Ožkabaliuose. Trečiaklasiai dalyvavo edukacinėje programoje „Pro vaikystės langą“. Edukacijos metu mokiniai susipažino su turtingo Suvalkijos ūkininko sodybos XIX a. buitimi, muziejuje esančiomis etnografinėmis ekspozicijomis, valstiečių namų apyvokos daiktais ir darbo įrankiais. Klausėsi pasakojimo apie Jonuko vaikystę, patirtus nuotykius, linksmas ir įdomias istorijas, jo mokslus ir pasiekimus, nuopelnus Lietuvai bei santykius šeimoje.Pasamprotavo, ką galėjo matyti Jonas Basanavičius, žvelgdamas pro savo vaikystės langą ir atliko įvairias užduotis. Mokiniai nusifotografavo prie 2023 metų Lietuvos medžio, autentiškiausio sodybos objekto – Basanavičynės kaštono, kurį sodino pats J. Basanavičius. Muziejaus lankytojus pasitinkantis kaštonas išties įspūdingas: aukštis siekia 19 metrų, o lapų lajos skersmuo plačiausioje vietoje – 21 metrą. Kamieno apimtis daugiau nei metro aukštyje viršija tris metrus. Spėjama, kad kaštonui gali būti apie 200 metų.

Mokiniai plėtojo pažinimo, pilietiškumo, komunikavimo, kūrybiškumo, socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos, kultūrinę kompetencijas.

Mokytoja Daiva Kazlauskienė