Mūsų mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo renginiuose, skirtuose gimtosios kalbos puoselėjimui. Šiais metais dėmesys skirtas Vilniaus kraštui, atšventusiam 700 metų jubiliejų.
Dailyraščio konkurse „Rašom - 2023“ savo jėgų išbandyti panoro gausus būrys mokinių. Šio konkurso tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus, estetiško rašymo įgūdžius, puoselėti pilietines bei tautines vertybes. Konkurso metu mokiniai aiškiai, tvarkingai, dailiai rašė legendą „Kaip Gediminas Vilnių įkūrė“. Šio konkurso laimėtojomis tapo net 8 mokinės: I. Mickutė (5 kl.), K. Rucevičiūtė (6 kl.), A. Bobinaitė (6 kl.), V. Mičiulytė (8 kl.), G. Mickutė (8 kl.), K. Volungevičiūtė (9 kl.), U. Liškauskaitė (9 kl.), V. Tamošiūnaitė (10 kl). Mokinėms įteiktos padėkos ir rašikliai.
5 – 6 klasių mokiniams organizuotos varžytuvės „Margas žodžių pasaulis.“ Moksleiviai entuziastingai varžėsi tarpusavyje, kas tiksliau atsakys į klausimus, išradingiau atliks kūrybines užduotis, aiškiau perskaitys kūrinių ištraukas. Mokiniai pakartojo žodžių rašybos taisykles, kalbos, sakinio dalis, aiškinosi frazeologizmų reikšmes, prisiminė skaitytus lietuvių autorių kūrinius ir atliko linksmąsias užduotėles. Šįkart stipresni - šeštokai. Jiems atiteko saldus prizas.
Garsiniai skaitymai su vyresniųjų klasių mokiniais vyko Jungėnų miestelio bibliotekoje, kurioje 10 kl. moksleiviai penktokams skaitė Balio Sruogos poemą „Giesmė apie Gediminą“. Vėliau 5 kl. mokiniai aptarė kūrinį bei dalyvavo diskusijoje „Ar svarbu pažinti gimtojo krašto istoriją? Kodėl?“
Kūrybinių darbų konkurse „Kuriu ir piešiu Tau, Lietuva!“ aktyviausiai dalyvavo 5, 7, 8 kl. mokiniai. Vertinimo komisija iš gausybės pateiktų darbų atrinko tris įspūdingiausius. I – ąją vietą užėmė V. Parchomikas (8 kl.), nutapęs Gedimino pilį, II – ąją vietą užėmė A. Volungevičiūtė (5 kl.), nupiešusi Lietuvos peizažą, III – iąją vietą užėmė E. Mickus (7 kl.), nupiešęs geležinį vilką ant Tauro kalno. Mokiniams įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės.
Respublikinėje mokinių kūrybinių darbų virtualioje parodoje „Trijų žodžių galia“ dalyvavo trys moksleivės: K. Rucevičiūtė (6 kl.), G. Grinevičiūtė (6 kl.), V. Mičiulytė (8 kl.). Mokinės virtualiai parodai paruošė 3 darbus. Paroda, skirta Lietuvių kalbos dienoms, iki kovo 30 dienos eksponuojama naujienų svetainėje https://www.manokrastas.lt., kurioje galima išvysti ir mūsų mokyklos mokinių darbus,
Lietuvių kalbos dienų renginius vainikavo mokinių konferencija „Tautosaka – gimtosios kalbos gyvybės šaltinis“, kurioje daug kalbėta apie tautiškumą, pilietiškumą, savo krašto, jo istorijos pažinimo būtinybę. Konferencija sulaukė didelio moksleivių susidomėjimo. Buvo paruošti ir pristatyti 8 įdomūs pranešimai, skambėjo mūsų mokykloje besimokančių Ukrainos mokinių skaitomi eilėraščiai apie gimtinę ir perskaitytas XXI - ojo amžiaus vaikų laiškas kunigaikščiui Gediminui, kuriame papasakota, koks šiandien yra Vilniaus miestas. Pranešėjams bei skaitovams žiūrovai negailėjo aplodismentų, padrąsinančių žodžių. Visiems įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės. Džiugu, kad moksleiviai bei mokytojai noriai dalyvavo renginiuose, kuriuose didelis dėmesys skirtas mokinių kūrybiškumo, pilietiško ugdymui bei gimtojo žodžio puoselėjimui.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Ilona Bendaravičiūtė