Kasmetinės vokiečių kalbos dienos „Ő kaip vokiškai?“ tradiciškai buvo paminėtos Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinėje mokykloje. Išpuoštos mokyklos erdvės, vokiški pasisveikinimai, įvairūs žodžiai, frazės kvietė visus nebūti abejingiems vokiečių kalbai.

Spalio 16-20 d. mokiniams vyko netradicinės, integruotos vokiečių kalbos pamokos. Šeštos klasės mokiniai aktyviai ir linksmai mokėsi vokiečių kalbos: kalbėjo, dėliojo dėliones, pristatė įžymius žmones, dainavo. Septintokai dalyvavo viktorinoje “Quiz űber Deutsche und Deutschland”. Aštuntos klasės mokiniai vokiečių kalbos žinias lavino integruotoje vokiečių kalbos ir technologijų pamokoje “Tag des Deutschen Butterbrotes”. Mokiniai ne tik įtvirtino žodžius, bet ir gamino vokiškus sumuštinius. Mokinių saviraiška, kūrybiškumas, domėjimasis vokiečių kalba ir Vokietija atsiskleidė devintos klasės mokinių pieštuose piešiniuose. Kad žemesnių klasių mokiniai lengviau įsisavintų vokiečių kalbos gramatiką, dešimtokai gamino plakatus “Poster- Deutsch “DENK NACH!”.
Mokiniai už aktyvų dalyvavimą įvairiose veiklose buvo apdovanoti saldžiais prizais.
Bičiulystė su vokiečių kalba papildė užsienio kalbos žinių bagažą, praplėtė akiratį, suteikė teigiamų emocijų. Lauksime kitų metų ir stegsimės į vokiečių kalbą pažvelgti kitaip...

Vokiečių kalbos vyr. mokytoja Gerda Palšienė