2023-11-27 mokykloje lankėsi WHATANSU komanda, kuri 5-6, 7-8 ir 9-10 klasių mokiniams vedė užsiėmimus tema „Misija (Ne)įmanoma“. Edukacija remiasi D. Kolb patirtinio ugdymo principu, taip pat ,,Nesmurtinės komunikacijos“ bei „Ubuntu“ filosofijomis, S. Covey visų savo būties lygmenų pažinimo bei jų lavinimo principais. Užsiėmimai buvo kupini linksmų, kūrybiškumą skatinančių, keistų, nepatogių, tačiau būtinai kultūrinį akiratį plečiančių, draugystę skatinančių ir komandą formuojančių užduočių. Unikalios piešimo ir rašymo simbioze paremtos refleksijos, sukuriančios dalyvių tarpe taip reikalingą bendrumo jausmą metu, mokiniai dalijosi savo patirtimi ir išgyvenimais. Tai leido mokiniams išjausti bendruomenės iššūkius, juos įvardinti bei pasiūlyti būdų jiems išspręsti. Buvo stiprinamas gebėjimas labiau vertinti unikalius kolektyvo narių gebėjimus, jų indėlį į bendrą komandos sėkmę. Dėkojame šaunioms WHATANSU komandos lektorėms!

Edukacinis užsiėmimas organizuotas vykdant Kalvarijos savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Mokinių asmenybės ugdymo programa“.

Psichologė Nijolė Bendaravičiūtė