Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga mūsų mokyklos antraklasiai ir trečiaklasiai apsilankė Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro J. Basanavičiaus gimtinėje.

Edukacinės programos „Pro vaikystės langą“ metu mokiniai susipažino su muziejuje esančiomis etnografinėmis ekspozicijomis, valstiečių namų apyvokos daiktais ir darbo įrankiais, išklausė pasakojimą apie Jono Basanavičiaus vaikystę, santykius su šeimos nariais, jam nutikusius nuotykius, linksmas ir įdomias istorijas, kurias jam pasakojo tėvas. Įgytas žinias mokiniai įtvirtino atlikdami užduotis, mindami mįsles, spręsdami kryžiažodžius.

Padirbėjus buvo smagu susipažinti su blynų gaminimo papročiais, prietarais, tradicijomis. Vaikai turėjo atpažinti įvairius grūdus bei buities rakandus, smalsu buvo sužinoti, iš ko maišomas blendinys ir ką simbolizuoja blynas. Mokiniai didelėje keptuvėje kepė blynus ir ragavo su įvairiais dažiniais.

Blynus reikia valgyti, o ne kalbėti apie juos. Tai faktas kaip blynas!

Mokytoja Daiva Kazlauskienė