User Rating: 0 / 5

 

          Birželio 2 d. 1 – 10 klasių mokiniams organizuota visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse ,,Šok į tėvų klumpes“. Šios iniciatyvos tikslas - ugdyti mokinių karjeros kompetencijas, įtraukiant į šį procesą mokinių tėvus/globėjus, artimuosius, supažindinant su jų profesijomis ir fizinėmis darbo vietomis.

1 kl. mokiniai (mokytoja Daiva Simanavičienė)  Jungėnų vaikų dienos centre ,,Feniksas“  susipažino su Deimono mamos Neringos, socialinės darbuotojos, specialybe, VDC veikla.

2 - 3 kl. mokiniai (mokytojos Daiva Kazlauskienė ir Ramutė Murauskienė) lankėsi medienos apdirbimo įmonėje ,,Nedlit International“ Patašinėje. 2 kl. mokinio Nojaus tėvelis Vaidas Kisielius supažindino su įmonės veikla bei darbo principais. Mokiniams buvo leista staklėmis tekinti savo vardo raides, dėlioti grindų parketo raštus.

 4 kl. mokiniai (mokytoja Jūratė Sinkevičienė) lankėsi Kalvarijos krašto muziejuje, kuriame susipažino su muziejininko profesija, veikla. Mokiniai pasivaikščiojo po muziejų, apžiūrėjo eksponatus. Vėliau ketvirtokai aplankė paminklą knygnešiams.

6 kl. mokiniai (auklėtoja Gerda Palšienė) lankėsi UAB ,,AJ Kalvarija“, kur sužinojo, kaip gaminami minkštieji baldai. Vėliau šeštokai apsilankė Kalvarijos savivaldybės socialinių paslaugų centre, kur buvo supažindinti su socialinės srities specialybėmis.

7-10 kl. mokiniai, lydimi mokytojų Gintarės Aramavičienė,  Zenonos Valentienės, Daivos Martimjanovienės bei Renatos Jarimavičienės, lankėsi UAB ,,Rimedis“. Tai viena didžiausių įmonių Jungėnuose, kur dirba ne vieno mokinio tėvelis ar mama. Įmonės vadybininkas Darius Venclovas moksleivius supažindino su įmonės veikla, darbuotojais bei jų profesijomis. Mokiniai aktyviai domėjosi įsidarbinimo galimybėmis vasaros laikotarpiu.

Sugrįžę į mokyklą, mokiniai nenuobodžiavo, nes mokykloje jų laukė Marijampolės profesinio rengimo centro paslaugų skyriaus specialistai. Jie pristatė mokymosi MPRC galimybes, siūlomas profesijas ir modulius, įvairių profesijų perspektyvas Lietuvoje bei galimybes išvykti į stažuotes užsienyje.  8  kl. mokiniai susipažino ir praktiškai išbandė kompiuterinio projektavimo specialybę.  5, 9 ir 10 kl. pasimatavo apdailininko specialybę. 1 kl. mokinės Urtės mama Kristina Skrupskytė su kolege įdomiai vedė pamoką apie siuvėjo ir kirpėjo profesijas.

1, 5, 7, 9 ir 10 klasių mokiniams didžiulį įspūdį paliko pažintis su greitosios medicinos pagalbos tarnybos misija, darbu bei jo ypatumais, su skubiosios medicinos pagalbos specialisto bei paramediko profesijomis. Apie šias specialybes papasakojo ir praktinius pirmosios pagalbos mokymus vedė  GMP specialistė Nijolė Bendaravaičiūtė bei paramedikė Viktorija Štelkytė.

Nuoširdžiai dėkojame įmonėms ir organizacijoms priėmusioms mokinius: UAB ,,Rimedis“, ,,AJ Kalvarija“, Kalvarijos savivaldybės socialinių paslaugų centrui ir Jungėnų vaikų dienos centrui ,,Feniksas“, UAB ,,Nedlit International“, Kalvarijos sav. krašto muziejui, Marijampolės profesinio rengimo centrui, VŠĮ Marijampolės GMP stoties administracijai ir prie akcijos prisidėjusiems mokytojams, mokinių tėveliams, įmonių ir organizacijų darbuotojams.  

0
0
0
s2smodern