Krenta prinokę obuoliai. Paukščių virtinės būriuojasi kelionei. Medžiai keičia spalvas. Kvepia aruoduose nuimtas derlius. Laikas. Laikas eiti į naują draugų, mokytojų, knygų pasaulį. Laikas sugrįžti mokytis, atversti šnarančius vadovėlių lapus. Laikas vėl atverti klasės duris, lentoje užrašyti rugsėjį....

Ankstų saulėtą rugsėjo 1-osios rytą į mokyklą rinkosi mokytojai, mokiniai, tėveliai, svečiai, bendruomenės nariai. Su Mokslo ir Žinių diena visus susirinkusius sveikino mokyklos direktorė Ramunė Staniševskė, tėvelių atstovė Daiva Ukelienė, Kalvarijos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Zavistauskas, pirmokėliai, pirmokų mokytoja Skirma Čiplienė, dešimtokai. Visi linkėjo sėkmės, kantrybės, noro sužinoti, pažinti, išmokti, svajoti... Skambias ir nuotaikingas dainas dovanojo mokyklos jaunučių choras, vadovaujamas muzikos mokytojos Sigitos Maldžiūtės-Valaitienės. Po iškilmingo renginio visi mokiniai sugužėjo į klases pirmajai pamokai su savo auklėtojomis.
Turėkime svajonių, nes jos – veržimasis pirmyn, viltys ir ateities paslaptys. Kiekvienas esame vertas didelių darbų, gal net žygdarbių. Bet, svarbiausia, nepamiršti, jog žmogaus skleidžiamas gėris visada laimi. Ne tik pasakose. Ir gyvenime. Tegul kiekvieno mūsų mažos sėkmės tampa atspirties tašku į dideles pergales! Su Rugsėjo 1-ąja!

10 klasės auklėtoja Nijolė Bendaravičiūtė