Liepos 10-14 d. Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinės mokyklos 5-8 klasių mokiniai smagiai laiką leido dieninėje vaikų vasaros stovykloje „Po vasaros dangum“. Projekto veiklose buvo derinamas vaikų poilsis, fizinis aktyvumas bei vaizduotę lavinantys kūrybiniai procesai. Stovyklos metu buvo ugdomi meniniai gebėjimai, bendravimo ir komandinio darbo įgūdžiai, organizuojamas poilsis gryname ore, aktyvios pramogos bei edukacinės veiklos. Taip pat mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, pramogavo prie Vištyčio ežero, lavino emocinį raštingumą, žaidė įvairius žaidimus, pažino ant Nemuno kranto stūksantį Sudargo piliakalnių kompleksą kitaip – grybaudami meduolinius baravykus. Literatūrinės užuominos ir žemėlapiai lavino mokinių mąstymą. Dalyvaudami knygrišystės edukacijoje, mokiniai nusikėlė į XIX amžių, kai Lietuva buvo okupuota carinės Rusijos imperijos, lietuviškos mokyklos uždarytos, uždrausta spausdinti bei platinti leidinius lotyniškomis raidėmis. Šioje kelionėje sutiko žymiausius krašto knygnešius ir patys pasigamino vieno lanko knygelę. Viešėdami Punske, Jotvingių ir prūsų gyvenvietėje, susipažino su šio kaimelio praeitimi, pasisemė dvasinės stiprybės, pamatė daug unikalių medinių namelių, akmenimis klotą baseiną, įspūdingą aukurą ir, žinoma, prūsų bei jotvingių pilkapius.

Mokiniai džiaugėsi prasmingu ir turiningu laisvalaikiu vasaros atostogų metu. Kiekviena diena suteikė daug gerų emocijų, žinių, potyrių, išbandymų.

Mokytojos Gerda ir Zenona